Preventivní sanitka

Preventivní protiúrazová sanitka v Kutné Hoře
Preventivní protiúrazová sanitka v Kutné Hoře

Když se dítěti stane úraz, přijede pro něj sanitka. Aby se úrazy nestávaly, vyjížděla v letech 2003 – 2010 preventivní protiúrazová sanitka, která do okresních měst České republiky přivážela výukové materiály pro školy, aktivity pro děti a informace pro jejich rodiče.

Preventivní sanitka nebyla nic jiného než nazdobený dodávkový automobil od partnera projektu společnosti Mercedes Benz, ale svou misi splnila. V průběhu několika let jsme navštívili většinu okresních měst České republiky, v každém z nich uspořádali tiskovou konferenci, dětský den bez úrazů, školení pro pedagogy, předali jsme balíčky pomůcek pro další preventivní programy a aktivity ve školách a jako symbol zmařených dětských životů, které každoročně kvůli úrazům vyhasnou, jsme vypouštěli 300 balónků.

Preventivní protiúrazová sanitka s dětmi
Preventivní protiúrazová sanitka s dětmi

V jednotlivých městech jsme úzce spolupracovali s radnicí, městskou i republikovou policií, hasiči, záchranáři, se školami a domy dětí a mládeže a dalšími organizacemi, které se o děti starají. Snad i díky tomu poklesl počet srmtelných úrazů dětí v České republice o více než 40 %.